preloading of loading
Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. ZAMKNIJ

Wydruki ze średniego formatu

2016-04-25 10:37:28, Wojciech Dąbrowski - Prezentacja
Jak już wcześniej wspominałem fotografuję średnim formatem głównie z powodu dużej rozdzielczości i olbrzymiej ilości detali jaką daje klatka 6x7. Przeprowadziłem wiele testów (skanowanie/post processing/drukowanie), które jednoznacznie określają jak duże powiększenie mogę zrobić przy satysfakcjonującej mnie jakości. Wychodzę z założenia, iż oglądający, który zechce zobaczyć fotografię z bliska nie może być rozczarowany jej jakością. Warunek ten spełniają jedynie wydruki ostrych obrazów z rozdzielczością co najmniej 360 pixeli na cal. Oznacza to, iż do wydruku zdjęcia w formacie A4 potrzebujemy grafikę w wymiarze 4200 x 3000 pixeli, a A2 to już 8400 x 6000 pixeli (czyli ponad 50 megapixeli). Poprawnie technicznie zrobione zdjęcie na klatce 6x7 zeskanowane odpowiednim sprzętem bez problemu radzi sobie z takim wyzwaniem.
Zdjęcie z aparatu analogowego ma jeszcze jedną bardzo dużą zaletę - jest ono zmniejszane, aby osiągnąć wymagany wymiar dzięki czemu zachowuje naturalność. Fotografie z aparatów cyfrowych najczęściej muszą zostać powiększone (interpolowane) do wymaganego wymiaru co skutkuje pojawieniem się niemiłych artefaktów (pixele zamieniają się w schodki, a obraz traci swoją czystość).
Jak wygląda z bliska wydruk A2 z klatki 6x7 możecie zobaczyć poniżej.
Oprawiony wydruk A2 - 360dpi
Oprawiony wydruk A2 - 360dpi
Zbliżenie
Zbliżenie
Detal (2cm szerokości)
Detal (2cm szerokości)
kliknij, żeby wrócić do poprzedniej strony

Inne wpisy z działu 'Prezentacja'

Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach to pozostaw poniżej swój adres e-mail (procedura wymaga potwierdzenia adresu poprzez kliknięcie w link aktywujący w przesłanej wiadomości).

Kontakt

O mnie

Nie jestem profesjonalnym fotografem, lecz miłośnikiem fotografii. Wszystkie wpisy opieram na własnych doświadczeniach balansując pomiędzy technicznym bełkotem, a fotograficzną przygodą, starając się pokazać świat fotografii z innej strony :-)

Więcej ciekawostek i porównań na www.skanowaniebebnowe.pl.
Jeśli potrzebujesz się za mną skontaktować - napisz: wojtek@skanowaniebebnowe.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Dąbrowski
Copyright Wszystkie informacje i zdjęcia są wyłączną własnością twórcy - Wojciecha Dąbrowskiego.
Zabrania się kopiowania i rozpowrzechniania tekstów, opisów, inforgafik oraz zdjęć.