preloading of loading
Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. ZAMKNIJ

Wydruki cyfrowe - jedyny sposób na przelanie slajdów na papier

2016-03-14 15:16:05, Wojciech Dąbrowski - Prezentacja
Jako fotograf uwielbiam robić zdjęcia, szukać tematów, czekać na dobre światło i ostatecznie na wywołanie filmów. Jednak finałem wszelkich działań powinien być wydruk obrazu. Długo do tego dorastałem, jednak po kilku latach stwierdziłem, iż tylko na papierze można odpowiednio zaprezentować fotografie.
Jeszcze do niedawna istniała możliwość tworzenia przepięknych odbitek ze slajdów o nie ograniczonej cyfrowo ilości kolorów i tonów (np. cibachromy). Te czasy minęły jednak bezpowrotnie. Aktualnie wywołanie w pełni analogowe ogranicza się przede wszystkim do odbitek czarno-białych. Bardzo dobrej jakości zdjęcia kolorowe można uzyskać skanując slajdy i tworząc cyfrowe wydruki. Dodatkowo zyskujemy możliwość dokładnej edycji zdjęcia przed jego wydrukiem. Niestety każda cyfryzacja niesie ze sobą utratę jakości, a żadna drukarka na świecie nie jest w stanie w 100% odwzorować dynamiki, kolorów i ich gradacji. Umiejętność poprawnego użycia drukarki pigmentowej umożliwia tworzenie wydruków bardzo wysokiej jakości. Należy pamiętać jednak, że jakość urządzenia wraz z tuszami i użyte podłoże mają ogromny wpływ na ostrość detali, nasycenie kolorów i gamut.
Wydruk kolorowy w formacie A3+ - Epson P800
Wydruk kolorowy w formacie A3+ - Epson P800
Wydruk czarno-biały w formacie A2 - Epson P800
Wydruk czarno-biały w formacie A2 - Epson P800
kliknij, żeby wrócić do poprzedniej strony

Inne wpisy z działu 'Prezentacja'

Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach to pozostaw poniżej swój adres e-mail (procedura wymaga potwierdzenia adresu poprzez kliknięcie w link aktywujący w przesłanej wiadomości).

Kontakt

O mnie

Nie jestem profesjonalnym fotografem, lecz miłośnikiem fotografii. Wszystkie wpisy opieram na własnych doświadczeniach balansując pomiędzy technicznym bełkotem, a fotograficzną przygodą, starając się pokazać świat fotografii z innej strony :-)

Więcej ciekawostek i porównań na www.skanowaniebebnowe.pl.
Jeśli potrzebujesz się za mną skontaktować - napisz: wojtek@skanowaniebebnowe.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Dąbrowski
Copyright Wszystkie informacje i zdjęcia są wyłączną własnością twórcy - Wojciecha Dąbrowskiego.
Zabrania się kopiowania i rozpowrzechniania tekstów, opisów, inforgafik oraz zdjęć.