preloading of loading
Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. ZAMKNIJ

250kg niemieckiej precyzji - Heidelberg Primescan

2016-04-06 23:45:16, Wojciech Dąbrowski - Skanowanie
Marzeniem każdego skanerzysty jest posiadanie maszyny, która umożliwi zeskanowanie wszystkich detali dostępnych na filmie przy zachowaniu idealnego odwzorowania kolorów i unikając szumów tła.
Po przygodach z płaszczakiem Epsona oraz biurkowym bębnem ScanView, przyszedł czas na high end lub rezygnację z fotografii analogowej (temat skanowania staje się bardzo irytujący, gdy nie możemy odwzorować tego co jest na kliszy). Nie mogąc jednak odpuścić kolorów slajdu Velvia oraz rozdzielczości filmów czarno-białych, zdecydowałem się zainwestować w niemieckie monstrum. Nie jest to może największy skaner bębnowy na świecie, lecz jakby nie patrzeć ćwierć tony jak na skaner to nie jest mało. Sam transport urządzenia stworzył wiele problemów. O ile załadunek urządzenia wózkiem widłowym był w miarę szybki to rozładunek bez pomocy sprzętu mechanicznego nie obył się bez sporej dawki improwizacji.
Skaner zaskoczył mnie już na starcie... nie działaniem. Na szczęście z pomocą przybył Guru fotografii i wspólnymi siłami udało nam się znaleźć błahą przyczynę problemu.
Już pierwsze skany pokazały ogromny potencjał Primescan’a. Jednak jak z każdą maszyną tego typu niezbędny jest czas, aby opanowanć sposób pracy z urządzeniem. Ostatecznie po kilku miesiącach walki z oprogramowaniem, stacją montażową i samymi skanami mogę śmiało stwierdzić, iż jest to świetny skaner oferujący rewelacyjną jakość. Teraz pozostaje tylko zabrać się za robienie dobrych zdjęć.
Heidelberg Primescan D8200
Heidelberg Primescan D8200
Zamontowane negatywy
Zamontowane negatywy
kliknij, żeby wrócić do poprzedniej strony

Inne wpisy z działu 'Skanowanie'

Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach to pozostaw poniżej swój adres e-mail (procedura wymaga potwierdzenia adresu poprzez kliknięcie w link aktywujący w przesłanej wiadomości).

Kontakt

O mnie

Nie jestem profesjonalnym fotografem, lecz miłośnikiem fotografii. Wszystkie wpisy opieram na własnych doświadczeniach balansując pomiędzy technicznym bełkotem, a fotograficzną przygodą, starając się pokazać świat fotografii z innej strony :-)

Więcej ciekawostek i porównań na www.skanowaniebebnowe.pl.
Jeśli potrzebujesz się za mną skontaktować - napisz: wojtek@skanowaniebebnowe.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Dąbrowski
Copyright Wszystkie informacje i zdjęcia są wyłączną własnością twórcy - Wojciecha Dąbrowskiego.
Zabrania się kopiowania i rozpowrzechniania tekstów, opisów, inforgafik oraz zdjęć.